Turkish Metal Hakkında

Kayatepe grup firmalarından Turkish Metal Maden Sanayi AŞ olarak sahalarımızda bulunan kurşun, çinko ve gümüş içeren tüvenan cevher üretmekteyiz.

Kurumsallaşmanın bilincinde, deneyimli çalışanları ile çağdaş teknolojileri de kullanarak dünya standartlarına uygun çalışmak, vazgeçilmez prensip ve hedefimizdir.

Turkish Metal A.Ş. olarak amacımız; iş sağlığı ve güvenliği ilkelerine uygun çalışma alanlarında, en etkin ve verimli olacak şekilde, bilimsel çalışmalarımızın verilerine dayalı olarak pazarın ihtiyacı olan kalite ve özellikte çinko cevheri üretmektir.

Fark yaratan çalışma prensibimiz ve ileri teknoloji kullanımımız ile çinko ve kurşun üretiminde yeni bir çığır açarak, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarında Örnek alınan bir konuma gelmiştir.

Çinko ve kurşun minerallerin üretilmesinin ardından zenginleştirme fabrikasında çinko ve kurşun konsantreleri üretilip çeşitli sınıflarda piyasaya sunulur.

Çinko konsantresinden elektroliz sisteminde külçe çinko üretimi gerçekleştirilir, Çinko külçesinin Kullanım Alanları korozyondan korunma amacıyla, çelik gibi diğer metallerin galvanize edilmesinde, boya, pirinç, Kozmetik, alman gümüşü gibi alaşımların yapımında, genellikle otomotiv endüstrisinde döküm kalıplarında, pillerin gövdelerinin yapımında kullanılır.

TurkishMetal olarak dünya çapında ki bağlantı kanallarını kullanarak ürettiğimiz ürünleri dünyanın dört bir yanına ihracatını yapmaktayız. Firmamız Kurşun, Çinko, Bakır, Molibden cevherleri üzerine uzmanlaşmıştır.

Faaliyetlerimiz

Şirketimiz çinko kurşun madenciliği ve bu minerallerin zenginleştirmesini yapmaktadır.

Çinko kurşun maden Alımı

Flotasyon fabrikamızın hammadde ihtiyaçlarını oksitli kompleks kurşun-çinko cevherleri olarak Dünyanın ve Türkiye'nin madencilerinden temin etmekteyiz. Lütfen tekliflerinizi bize ulaştırınız.

Çinko Külçe Satışı

Takas yöntemi ile sattığımız cevher ve konsantrelerin karşılığında aldığımız külçeleri hammadde olarak galvanize ve boya gibi birçok farklı üreticilere satışını yapıyoruz. Tekliflerinizi bize gönderebilirsiniz.

Molibden madencilik

Türkiye'deki bilinen molibden içeren yatakların çoğunluğu porfiri bakır-molibden yataklarıdır. Hepsinde bakır birinci, molibden ikinci metal konumundadır. Dünyada nadir bulunan maden yapısına sahip olan Kırıkkale ocağımızda molibden ana urun olarak üretilmektedir

ithalat ve ihracat

Fabrikamızın üretmiş olduğu cevher ve konsantrelerin ihracatını yapıp ve ihtiyacı olan kimyasal maddeleri başka Ülkelerden Türkiyeye ithal ediyoruz, Hammaddeler fabrikamıza nakledilir ve işlenene kadar depolarımızda stoklanır.

Hammadde Tedariği

Fabrikamızın Çinko Kurşun cevherinin ihtiyacını karşılamak için yüzde 70'ini kendi sahalarımızdan cevher olarak, yüzde 30'nu başka madencilerden karşılıyoruz. Tekliflerinizi bize gönderebilirsiniz.

Çinko ve kurşun madenleri

Maden işletmelerinde günümüzde çinko, kurşun tüvenan cevheri olarak satışı yapılmaktadır. Üretilen çinko kurşun cevheri tesislerimizde işlenerek konsantre olarak piyasaya sunulmaktadır.

Diğer Faaliyetlerimiz

Satın Aldığımız Hammaddeler

Çinko Cevheri Alımı

Fabrikalarımızın hammadde ihtiyaçlarını oksitli kompleks kurşun ve çinko cevherleri olarak Dünyanın ve Türkiye'nin madencilerinden temin etmekteyiz.

Bize Yorumlarınızı Gönderin

Çinko Oksit Alımı

Sıcak daldırma galvaniz sektöründen çinko külü, çinko drosu, çinko matları, çinko yüzey artıkları, çinko tozları, hurda çinko ve çinko içeren tüm atıklar. Pirinç fabrikalarından kuru sistem değirmen külleri, ramat, baca tozları... düzenli olarak satın alıyoruz.

Bize Yorumlarınızı Gönderin

Kurşun Cevheri Alımı

Şirketimiz Türkiyede Cevher satın alımında ilk sıralarda yer almaktadır,Hammadde ihtiyaçlarımızı karşılamak için çinko cevheri Satın Alıyoruz.

Bize Yorumlarınızı Gönderin

Referanslarımız

Turkish Metal Group

Ticaret Koşullarımız

Oksit Metal Group

Zinc ingot

currency:$

 • EXW
 • Payments: Cash / LC
 • Quantity: 100-2000 ton
 • Quality: 99.97% - 99.99%
 • Assaying: SGS / AHK
Hemen Başla
Zinc Ore

currency:$

 • CFR
 • Payments: Cash / LC
 • Quantity: 1000-20.000 ton
 • Quality: Zn 20% - 50%
 • Assaying: SGS / AHK
Hemen Başla
Lead Ore

currency:$

 • CFR
 • Payments: Cash / LC
 • Quantity: 1000-10.000 ton
 • Quality: Zn 20% - 50%
 • Assaying: SGS / AHK
Hemen Başla

Vizyonumuz

Turkish Metal Group

Firmamız çinko, kurşun ve molibden konsantreleri üretip çeşitli sınıflarda piyasaya sunmaktadır.

şirketimiz piyasayı canlandırma hedefi ile küçük, orta ve yarı aktif madenler ile külçe üreten fabrikalar arasında güvenli bir köprü olma çabasındadır. Bu yüzden uygun bir iletişim sağlayarak ve tam olarak uzmanca madencilerin kâr kazancına ve çalışmalarına ve izabe tesislerine kaliteli ve uygun hammaddelerinin sağlanması ve külçe üretmesine vesile olmaktayız.

Detaylı bilgi almak ve sorularınız için lütfen bizi arayın veya iletişim formunu doldurun.

İLETİŞİM FORMU

Her türlü görüş ve önerileriniz için iletişim formunu kullanabilirisniz.

Doğrulama Kodunu Giriniz :